Műfaj: Fluff
Szereplők: Amerika és Kanada
Leirás: Kanada hokimeccset néz és Amerika hisztizik, hogy Kanada nem figyel oda rá...
Mesélés: E/3, múlt idő
Amerika és Kanada a kanapén ültek, a nappaliban. Amerika chipset evett, Kanada a tévében a hokimeccset nézte.
- ... és akkor olyan erővel ütöttem el a labdát, hogy kirepült a stadionból. Angliának esélye se volt ellenem.- dicsekedett Amerika, de Kanada nem figyelt rá, mert a hokit nézte.
- Matthew, hallod amit mondok? - kérdezte Alfred. - Válaszolj, Matthew! Matthew! Matthew!!! MATTHEW!!!
De Kanada nem foglalkozott Alfreddel, csak följebb tekerte a hangerőt.
- Figyelj rám, Kanada!!! - kiabálta dühösen Alfred. De mivel most sem kapott választ, duzzogva a kanapé szélére húzódott és elforditotta a fejét.
Miután vége lett a meccsnek (a kanadaiak győztek, természetesen), Kanada Amerikára nézett. Amerika még mindig duzzogott.
- Mit akartál mondani, Amerika? - kérdezte Matt.
- Úgysem figyeltél rám, biztosan nem érdekel. - mondta dühösen Amerika.
- Azért nem figyeltem rád, mert a meccset néztem. Te se szoktál rám figyelni, amikor a baseballt nézed. - jegyezte meg Matt.
- Mert izgalmas!
- A hoki is az. Hidd el, a hoki nem fontosabb nálad.
- De nagyon úgy tűnt...
- Nekem is, amikor te baseballt nézel, mégsem sértődök meg. - mondta a kanadai.
Alfred erre nem tudott mit válaszolni. Egy ideig még duzzogott magában, de ekkor sóhajtott Kanada:
- Ha megbocsátasz, akkor elmondhatod újból és elviszlek a McDonald's - ba és a költségeket én állom.
Erre aztán fölkapta az amerikai a fejét.
- Rendben. - egyezett bele Alfred, kimentek a házból és Amerika újból belekezdett a mondandójába, miközben az egyik közeli meki felé tartottak...

Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése